Меню
Разработки
Разработки  /  Биология  /  Планирование  /  6 класс  /  КСП "Жемістердің түзілуі"

КСП "Жемістердің түзілуі"

Оқушыларға : өсімдіктердің тұқым қуалау арқылы көбеюі және таралуы және көптұқымды жемістер туралы түсінік беру.

03.02.2018

Содержимое разработки

Пәні:

Биология

Сынып:

6-А,Б

6-В

6-Ә

Күні:

27.11.2017 ж

29.11.2017 ж

30.11.2017 ж

Мектеп: №86

Мұғалім:Турлыбекова М .

Қатысқаны:

Сабақтың тақырыбы:

Жемістердің түзілуі: өсімдіктердің тұқым қуалау арқылы көбеюі және таралуы және көптұқымды жемістер.

Сабақ негізделген оқу мақсаты:

Оқушыларға : өсімдіктердің тұқым қуалау арқылы көбеюі және таралуы және көптұқымды жемістер туралы түсінік беру.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Өсімдіктердің таралуы туралы білу

Оқушылардың басым бөлігі : : өсімдіктердің тұқым қуалау арқылы көбеюі және таралуы және көптұқымды жемістерді білу.

Кейбір оқушылар Жемістердің түзілуі: өсімдіктердің тұқым қуалау арқылы көбеюі және таралуы және көптұқымды жемістерге мысал келтіре отырып талдай алу.

Тілдік мақсат

Оқушылар: Оқушылар биология пәнінен термин сөздерді біледі.


Негізгі сөздер мен тіркестер: Ризоид,Гермрофродит,регенерация,сәулелі симетриялы,жүйке торы,рефлекс,планула,медуза,энтодерма,эктодерма т.б


Алдыңғы оқу

Өсімдіктердің гүлдеуі және тозаңдануы.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Уақыты

Табыс критерийі

Ресурс

тар

Басталуы

Қызығу

шылықты ояту

7 мин


1.Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу.




2.Психологиялық ақуал орнату(шаттық шеңбері)


Әр оқушы өз атын тез-тез кезекпен атап,  есімінің бас әрпінен басталатын сын есім сөз айтады. Мысалы: Сандуғаш қандай? Сұлу, сымбатты т.б. 






2.Топқа бөлу

(Гүл бөлімдері жазылған қағаз)

2 мин





3 мин














2 мин

Сәлемдесу




Бір - біріне сәттілік тілеуді жалғастырады.










1 - топ

«Жатын»

2 – топ

«Аналық»

3 – топ

«Аталық»

4-топ

«Тостағанша»



Үлестірме қағаздар

АКТ

Ортасы


10 мин











Мағананы ажырату

12 мин


Үй тапсырмасын сұрау


«Қарлы кесек» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау.

(Әр топ оқушылары ақ қағазға үйге берілген тақырып бойынша сұрақ жазады,сол қағазды домалақтау арқылы қарлы кесек жасайды. Қар кесектерін келесі топқа беру арқылы сұрақтарға жауап береді. )




1. Жаңа сабақтың мақсатын түсіндіру.


«Жемістердің түзілуі»

Видеоролик



ҒЗО әдісі арқылы жаңа сабақты меңгеру









15-мин







12-мин














Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өз ойларын жеткізеді.




Оқушылар бөлінген тақырыптар бойынша өз түсінігін айтады.







АКТ (Компьютер, проектор)

.

Сергіту сәті.

Музыкалық әуенмен дене қимылдарын қозғалтатын жаттығулар орындатқызу.


2-мин



Аяқталуы




«Бес жолды өлең » әдісі бойынша жаңа сабақты қорытындылау.

  1. Зат есім (1 сөз)

  2. Сын есім (2 сөз)

  3. Етістік (3 сөз)

  4. Сипаттама (4 сөзден құралады)

  5. Синоним (1 сөз)

4 мин




5

10 = 2балл

7=1балл,

1-2=0,5 балл

Бақылау парақшасы, АКТ (Компьютер, проек

Ватман, маркер


Рефлексия

2 жұлдыз, бір тілек

2 мин

Оқушылар өз пікірін білдіреді.

Стикерлер

Үй тапсыр-

масы


Жемістердің түзілуі: өсімдіктердің тұқым қуалау арқылы көбеюі және таралуы және көптұқымды жемістер

1мин

Үй тапсырмасын орындап келеді.

оқулықтар

Бағалау

Топтық бағалау (смайликтер арқылы))








Аты - жөні






















2мин

Оқушылар өзін - өзі смайликтер рақылы бағалайды.

12-1= "5"

9-7="4"

6-4="3"

Бағалау парағы


Қосымша ақпарат:


Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс

Оқушылардың қабілетіне қарай, тақырыбына байланысты тапсырманы күрделендіремен. Әртүрлі деңгейлік тапсырманы талдау, талқылау, дәлелдеу, қорғау жұмыстарын ұйымдастырамын.

- формативті (критерийалды, өзін-өзі бағалау, өзара бағалау);

- суммативті бағалау түрлерін қолданамын.

- Тарих, көркем әдебиет пәндерімен байланыс бар;

- Интерактивті тақта, ноутбук пайдаланамын;

- Тәрбиелік мәні жоғары.

Рефлексия

- Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма?

- Бүгін оқушылар не білді?

- Сыныптағы ахуал қандай болды?

- Мен жоспарлаған саралау тиімді болды ма?

- Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?


.........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды?

1.................................................................................................................................................................. 2..................................................................................................................................................................

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?

1.................................................................................................................................................................

2.................................................................................................................................................................

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?.......................................................



Директордың оқу-ісі жөніндегі орынбасары: Байдуллаева М.О





-75%
Курсы повышения квалификации

Применение ИКТ на уроках химии и биологии в условиях реализации ФГОС

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
КСП "Жемістердің түзілуі" (24 KB)
